ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNTİKAM VARDIR - GÜZELKELAM

ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNTİKAM VARDIR

Adalet

Geç kalan adalet zulümdür.
Adaletin olmadığı yerde intikam vardır.
Güzel ülkemin içinde olduğu çıkmaz tam da budur.

Güzel ülkemin adalet ile imtihanı hep çetin olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarından başlayarak, uzunca bir süre, İslamiyet’i yaşamaya çalışan insanımız üzerinde baskı kurulmuş, bu güzel insanlara adaletsiz bir şekilde davranılmıştır. Ülke birçok acılar yaşamış, badireler atlatmış ve bu dönemlerde kenetlenmişken, belalar üzerinden kalkınca tekrar aynı adaletsizlik ve ayrımcılık alışkanlığına geri dönmüştür. Bu güzel ülkenin, güzel insanları, devletin başında, İslam düşmanı olmayan, adaletli yöneticiler görmeyi düşlediler. Yüzünü sadece batıya dönen değil de, bizden birileri olsun istediler.

Nitekim zaman geçti.
Bizden birileri başa geçti.

Ama beklenildiği gibi ülkeye maalesef adalet gelmedi. Adalet gelmeyince, ülkeyi intikam ateşi sardı. İntikam ateşi öyle bir sardı ki sonunda aynı safta yer alanlar bile birbirini satar, birbirinin üzerine basarak mesafeler aşar oldular.

Bu intikam ateşi öyle bir sardı ki; haram yemek, yalan söylemek, zulmetmek kabul edilebilir görüldü. Herkesin hataları, hatta büyük hataları olabileceği unutuldu. İnsanlar para kazanalım da adalet olmasa da olur kıvamına, maalesef, geldiler.


Bu ülke ne çektiyse yine adaletsizlikten çekiyor. Ne çekiyorsa yine kendi insanından çekiyor…

güzelkelam
ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNTİKAM VARDIR ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNTİKAM VARDIR Reviewed by Serkan Bolat on Kasım 18, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok: