TERÖRÜN SORUMLULARI... - GÜZELKELAM

TERÖRÜN SORUMLULARI...


Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, sokakta, kahvede, iş yerlerinde... hemen hemen aynı konular konuşuluyor. Herkes merak ediyor, terörün tekrar bu kadar tırmanma sebeplerini. Hepimiz birilerini sorumlu tutuyoruz veya kendimizden olmayan diğer herkesi hedef tahtasına koyuyoruz.

Bu olayların asıl sorumluları kim?

Neden 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra böyle bir ortam oluştu.?

pkk bu kadar nasıl güçlendi?

Bu soruların cevabını hepimiz merak ediyoruz. O halde cevaplarını bulmak için biraz kafa yoralım...

Cumhurbaşkanı ve hükumet yetkilileri çözüm süreci boyunca pkk nın doğu illerinde yığınak yaptığını söyledi. Çözüm süreci boyunca askerin kışladan çıkmaması yönünde emir veren hükumet, askerin geçiş güzergahına döşenen mayınlardan ve dağlıca gibi kritik bölgelere konumlandırılan silahlardan dolaylı veya dolaysız olarak sorunlu gibi duruyor. Cumhurbaşkanı ve hükumet yetkilileri " İyi niyetli bir süreç yönettik, pkk ve hdp arkamızdan vurdu, kandırıldık" diyorlar. Bu söylem bizim için yeni bir şey değil. Daha önce de Paralel Yapı olaylarında Cumhurbaşkanı ve hükumet yetkilileri " Güvenmiştik, kandırıldık " demişlerdi.

Tamam, kabul edelim ki çok iyi niyetlisiniz ve kandırıldınız. Hem çözüm süreci ile ilgili olarak hemde paralel yapı soruşturmaları ile ilgili olarak soruyorum size;

Bu kandırılmanın bir cezası yok mu?

Kandıran suçlu ve ceza çekmeli iken kandırılan da ülkemize ve milletimize zarar verdiği için ceza çekmesi gerekmez mi? 

Bir iş yerinde bile hata yaparsanız işinizden olursunuz. Koskoca devleti yönetirken hata yapınca ceza çekmeniz istifa etmeniz gerekmez mi?

Cumhurbaşkanını ve hükumeti destekleyenlerin bu soruları kendilerine sorması lazım.
Bu neden ile sorumluların sadece pkk, hdp olmadığı aşikar. Sorumluların içinde ülkeyi yönetirken kandırıldıklarını iddia edenlerin de olması gerekmez mi?

pkk nın nasıl güçlendiği, şehirlere nasıl yerleştiği itiraflardan da anlaşıldığı gibi ortada.

Neden 7 Hazirandan sonra böyle bir ortam oluştu o da siz değerli okuyucularımızın takdiri...

Güzel ve huzurlu günler görmek dileği ile...

Serkan Bolat
TERÖRÜN SORUMLULARI... TERÖRÜN SORUMLULARI... Reviewed by Serkan Bolat on Eylül 09, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok: