TAKSİTLE PATATES - GÜZELKELAM

TAKSİTLE PATATES


Gel Vatandaş Gel...
Taksitle Patates...

Son günlerde ülkemizde süregelen pahalılık, toplum da tepki çekmeye başladı. Her ne kadar bazıları her şeyi güllük gülistanlık gibi göstermeye çalışsa da, ortaya konan veriler bunun böyle olmadığını bize net bir biçimde anlatıyor.

Ülke ekonomisinin son dönemde iyileştiğini bir çok kişi savunabilir. Ülke ekonomisinin son yıllar da yükselmesinin en büyük sebebi hiç şüphe yok ki özelleştirmelerdir. Özelleştirme, memleketin kaynaklarının uzun vadede yabancı veya yerli sermayedarlara kiralanmasıdır, diyebiliriz. Buradan gelen gelir uzun bir zaman dilimi için verilmişken, kısa zaman da tüketilmiştir. Ekonomideki bu on yıllık ferahlama özelleştirme gelirlerinin kısa zamanda kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Özelleştirilecek herhangi devlet kurumun kalmamasından dolayı, önümdeki yıllarda da bu şekilde devam edilirse, insanlarımızı büyük bir geçim sıkıntısı beklemektedir. Gelirlerin azalması sebebiyle yeni vergiler kapımızda durmaktadır. Seksen yıllık Cumhuriyeti reklam arası olarak görenler, bu Cumhuriyetin tırnaklarıyla kazandırdıklarını satarak, günlerini kurtarmışlardır.

Mesele ortadadır.
Anlayana...

TÜFE de en yüksek artış yüzde 14.36 ile gıda ve alkolsüz içecekler de görüldü.Bunu lokanta ve oteller izledi. Şu günlerde sokağa çıkanın eli yanıyor. Her şey ateş pahası. Evlerde en çok kullanılan sebze olan patatesin kilosu 6 liraya dayandı. Biberin kilosu 10 liraya ulaşmıştı. Semt pazarlarında ve büyük marketlerde alışveriş yapmak aile bütçesini çok zorlar hale geldi. İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılamada her geçen gün daha çok zorlanıyor.

Pazara giden vatandaş, elindeki iki poşeti göstererek " Şurası 20 lira " diyor.
Kimisi de bir tur attıktan sonra, akşam ki artıkları beklemek için eli boş evine dönüyor.

Kimse ülkedeki  pahalılığın sebeplerini dışarılarda aramaya kalmasın...

                                                                                                              güzelkelam

TAKSİTLE PATATES TAKSİTLE PATATES Reviewed by Serkan Bolat on Mayıs 15, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok: