KİTAP OKUMANIN 5 TEMEL MUCİZESİ - GÜZELKELAM

KİTAP OKUMANIN 5 TEMEL MUCİZESİ

Kitap okumanın birçok eğitim süreci geçiren insan için en kolay ve en  etkili öğrenme yolu olduğuna ne şüphe.  Kitap okuma  gerekliliği içi boş bir meşgale değildir. Günümüzde okuma alışkanlığı günden güne körelmektedir. Oysa ki gelişmiş toplulukların çoğu kitap okuma alışkanlığı sayesinde çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmıştır. Yorucu bir günün ardından, birkaç yaprak okumak yerine , televizyon kumandasına uzanmak daha kolay gelebilir.

Fakat asla vazgeçemeyin ! Çünkü kitap ruhunuzu besleyen en parlak kaynaktır.

1-      Hızlı düşünmek mi istiyorsunuz ? Kitabınızı açın.Çünkü iyi okurlar her zaman hızlı düşünürler  ve muazzam bir kelime dağarcıkları vardır.
2-      Kendi hayatınız ile sınırlı kalmak yerine,yüzlerce insanın zihninde dolaşabilirsiniz. Herkes tek  düzen bir hayat yaşarken , siz yüzlerce hayatın başrolünde yer alabilirsiniz.
3-      Geçmişten geleceğe yolculuk mu yapmak istiyorsunuz ? Kitabınızı açın. Kendinizi Hiroşima’daki vahşete tanıklık ederken bulabilirsiniz. Olayların ve gelişmelerin iç yüzünü görebilirisiniz .  Karşınıza çıkan olağanüstü durumlarda sizi anlatacak olan doğru kelimeyi biliyor olacaksınız.
4-      Hayal gücünüzün artık bir sınırı yok ! Başarı basamaklarını tırmanmaya başlamış olacaksınız.Başarı ile paralel olarak mutluluk her daim yanınızda olacaktır.

5-       Hayatınıza bir artı katmak istemez misiniz ? İnsanları nasıl mutlu edersiniz ?  Haydi dostlarınıza birer kitap hediye edin. Tek düzen hayatı yaşamaktan kurtulup, okuyabilme sanatının tadına baksınlar. Çünkü sanatçının en iyisi , kitap okuma sanatını benimsemiş olandır. Bir kitap hediye edin.

                                                                                        Şeyda Korkmaz
KİTAP OKUMANIN 5 TEMEL MUCİZESİ KİTAP OKUMANIN 5 TEMEL MUCİZESİ Reviewed by Serkan Bolat on Şubat 04, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok: