EVDE ET FAJİTA TARİFİ

 

Bu hafta sizler için çok lezzetli bir tarifim var…
Evde et fajita… Hem de sacda…

Malzemeler;
Orta yağlı kuzu kuşbaşı
Yeşil biber
Kırmızı acı biber
Sarı biber
Havuç
Domates
Zeytinyağı
Tuz

İlk olarak sacı güzelce  zeytinyağı ile yağlıyoruz. Kısık ateşte iyice ısındıktan sonra orta yağlı kuşbaşı etlerimizi, saca atıyoruz ve bir kapak ile üzerini örtüyoruz. Etler sularını saldıktan sonra ince ve uzun bir şekilde doğradığımız havuçları ekliyoruz. Karıştırdıktan sonra tekrar kapağı kapatıp etin suyunu çekmesini bekliyoruz.

Et suyunu çekerken havucun verdiği o güzel aromayı da içine alacaktır.

Daha sonra küçük bir şekilde doğradığımız biber çeşitlerini ekliyoruz. Biberleri de ekledikten sonra bir miktar daha zeytinyağı ekliyoruz. Biberler de kendini salınca, soymuş  olduğumuz domatesi  ilave ediyoruz. Domatesin de suyu çekildikten sonra kapağını açıp, bir kaşık yardımı ile yemeğimizi karıştırıyoruz. Etler hafif kızardıktan sonra karıştırma işlemini bitiriyoruz. Biraz dinlendikten sonra yemeğimiz hazır.

Yemeğimiz de ki malzeme miktarları size kalmış. Domatesi çok fazla eklemeyin. Aksi halde yemeği çok sulandıracaktır. Tuz haricinde hiçbir baharat kullanmayın. Ve tuzu, domatesleri ekleyince ilave edin. Sac her zaman kısık ateşte olduğu zaman lezzetli olur.

Bunlarda küçük tavsiyelerim.
Afiyet olsun… J

                                                                                                       Serkan Bolat

Güzelkelam Android Uygulamasını buradan İndirebilirsiniz.

Yorumlar