TÜKÜREYİM SİZİN MODERN AİLENİZE - GÜZELKELAM

TÜKÜREYİM SİZİN MODERN AİLENİZE

Geçenler de bir gazetenin internet sitesinde bir haber gördüm. Başlık “Modern Family” idi. Haberin kapağından belli idi magazin haberi olduğu. Onun için önce hiç umursamadan geçtim haberi. Daha sonra aklıma geldi.

Neymiş şu modern aile?
Doğrusu merak ettim şu haberi. Geri döndüm ve habere tıkladım. Haberde kullanılan ifadeler çok ilginçti. İlginç olduğu kadar da dehşet vericiydi. “Ne zaman düştük bu hallere” diye düşündüm kendi kendime.

O ifadelere gelelim isterseniz. İfadeler şöyle idi;
Şu isim, şuan evli olduğu kişi ve evlilik dışı ilişki yaşayıp, çocuk sahibi olduğu şu kişi ile birlikte “ Modern Family “ hayatı yaşıyor. Üstüne üstelik bu modern aileye bir sevgili daha da eklenecekmiş.
“Allah Allah” dedim kendi kendime. Modern aileye bak sen. Nasıl bir toplum olduk. Evlilik dışı çocuk yapmanın adı özgürlük, modernlik oldu. Tıpkı bundan yıllar önce, hanımların orasını burasını açmasının, modernlik olduğu gibi. O zamanlar bu anlayış çıktığında belki hafife alınmıştı. Zaman ile yerleşti bu anlayış. Ve şimdi  o konuda her şey  normal karşılanır oldu. Sıra geldi bu anlayışa. Evlilik dışı  ilişki yaşamak, çocuk yapmak, nikahsız yaşamak… Normalleşmeye başladı. Bu ve benzeri yayın organları sayesinde.

Bir de ilginç olan bir durum şu. Bu hareketi, Müslüman, namazlı abdestli birisi yapsa, hele ki bir de tanınmış birisi olsun bu kişi. O zaman manşetler hemen hazır. Gerici yobaz, dört hanım aldı. Ve ağır birçok manşet…

Şimdi size soruyorum. Hangisi gericilik? Nikahsız çocuk yapmak mı? Nikahsız farklı farklı kadınları idare etmek mi? Nasıl bir modernlik bu? Düpedüz zinadır bunun adı? Ne ara unutmaya başladık değerlerimizi. Eskiden insanların dini inançları zayıf olsa bile atalarından aldığı kültür ile toplumda ayıp denilen şeyi yapmazlardı. Yapsalar bile gizlemeye çalışırlardı. Şimdiler de her şey ortada. Küfür, haram zina ile iç içeyiz. Her pislik normalleşmeye başladı. Bir nikahımız kalmıştı. O da gitmeye başladı.

Tüküreyim “Modern Ailenize”.

Allah sonumuzu hayretsin. Bizi bağışladığı kullarından eylesin. Aslımızı unutturmasın. Bizi bunlar gibi modern değil de , ahlaklı birer  modern, düşünebilen, birazcık da olsa beynini kullanabilen bireylerden eylesin…  
                                                                                                      Serkan Bolat


TÜKÜREYİM SİZİN MODERN AİLENİZE TÜKÜREYİM SİZİN MODERN AİLENİZE Reviewed by Serkan Bolat on Ocak 17, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok: