BORA'NIN KİTABI - GÜZELKELAM

BORA'NIN KİTABI


Bir Ayşe Kulin kitabı... Ayşe Kulin'in yine gerçekçi, doğal kaleminden oluşmuş bir roman.

Bora karakterini aslında ilk kez Ayşe Kulin’in Gizli Anların Yolcusu kitabından tanımıştım. Ancak Bora'nın Kitabı bu eserin devamı niteliğinde algılansa da başlı başına farklı bir kitap olduğunu okuduktan sonra anladım.
Doğu'nun unutulmuş köşelerindeki kayıp hayatları, sığlaşmış ufukları, mutsuzlukları , cehaletten yapılan inanılmaz hataları, riyakarlıkları, acımasızlıkları, mertçe yüzleşerek halletmek yerine pusu kurma yöntemiyle çözenlerin hayatlarını bir roman formatında sunuyor.

Kendisine yeni bir kimlikle hayat vermiş Bora yani Bedri yıllardır kendi gerçeğini kabul etmenin İstanbul'da yeni bir savaşı içindedir.Kimliğini en çokta ilk erinlik zamanlarından beri bildiği cinsel kimliğini gizleyebilmek için değiştirmiştir. Ona hep hor davranmış olan ailesini, köyünü, kardeşi olan Cemile'sini geride bırakmışken  bir gün geçmişinden biriyle saklandığı koca İstanbul'da karşı karşıya geliverir.O zamandan sonra da geride bıraktığı gerçeklerin peşine düşer. Geride bıraktıklarını öğrendikçe de bu gerçekler Bora'yı bir girdabın içine sürükleyip hapseder...

Türkiye’de birey olabilmek ve insanlık üzerine mükemmel bir eser Bora’nın Kitabı...Bu tüm kitapseverler için iyi bir tavsiyem olacak, mutlaka okuyun diyorum.


 Keyifli Okumalar! 
                                                                                                        Serap A.BORA'NIN KİTABI BORA'NIN KİTABI Reviewed by Serkan Bolat on Ocak 20, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok: