SON KAMELYA - GÜZELKELAM

SON KAMELYA

Bir başka Sarah Jio kitabından merhaba!Bu gidişle Jio'nun Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitaplarını sizlerle paylaşacağım gibi geliyor.Çünkü gerçekten kitapları sizi bütünüyle kendine çekiyor ve sürekli yazarın yeni bir kitabını deneyimlemek istiyorsunuz. Yani benim için bu ,böyle oldu.:)

Son Kamelya hakkında söyleyebileceğim şu ki, bu kitabı okuduktan sonra çiçeklerin dilini, onların nasıl gizemli canlılar olduğunu , o küçük bedenlerinde saklayabildiği birçok gerçeği aynı anda öğrenmiş olacaksınız.

Kitap iki temel karakterin dilinden yazılmış. Flora ve Addison. Aslında Addison için Amanda da diyebiliriz. Çünkü geçmişinin sisli perdeleri tıpkı Flora gibi o büyük geniş seraların olduğu büyük bahçeli, son kamelyalı Livingston köşküne eşi Rex'le beraber geldiğinde aralanacaktır. Geçmişinden kaçan Addison bu köşkte 1940'lı yıllarda yaşamış Livingston'ların esrarengiz düğümlerini çözerken, Lord Livingston ve Leydi Anna'yı ,çocuklarını , Flora'yı özellikle bu köşke yarım asırdan daha fazla hizmet etmiş Bayan Dilloway'i tanıyacaktır. Evin Amerikan dadısı olarak bileceği Flora aslında o eve uluslararası kaçakçılık suçunu işlemek üzere gelmiştir, bir bitki tohumu için, son kamelya için... Ama kitabın devamında Flora için bu köşk daha farklı bir anlam kazanır.Dadılığını üstlendiği anneleri sır dolu bir Ölümle toprağa verilen dört çocuk onun her şeyi oluverir ve Amerika'dan İngiltere ye gelirken gemide çok kısa zamanda tanıdığı ve kalbini çalan kişinin aslında bu köşkün oğlu olduğu sürpriziyle karşılaşır.
...

Kitap çok sürükleyici, bir an önce sona ulaşmak için can atıyorsunuz. Yazarımız bizi yine çok güzel bir sonla uğurluyor. Son Kamelya son kez yıllarca gizlenen gerçeklerle sulanıyor ...
                                                                                                              Serap A.

  Güzelkelam Android Uygulamasını buradan İndirebilirsiniz.
SON KAMELYA SON KAMELYA Reviewed by Serkan Bolat on Aralık 29, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok: