SABIR VE ŞÜKÜR - GÜZELKELAM

SABIR VE ŞÜKÜR

Allah bir insana sıhhat vermiş ise, o insan sağlıklı ve sıhhatli olmasının şükrünü eda etmek için, ibadetlerini yapmalı ,kendisine bu güzellikleri bahşeden Yüce Allah’ı her an zikretmelidir.Allah bir gün o insandan sağlık ve sıhhatini alacak olursa, o insan hiç üzülmeden, karamsarlığa düşmeden sabretmelidir.Allah sabreden kullarını çok sever. 

Hastalık bir imtihandır. Sağlığın da bir imtihan olması gibi.İnsan Rabb’inden geleni fazla sorgulamdan, her zaman  şükür ve sabır içinde olmalıdır.Allah’ın salih kulları her zaman daha çok sıkıntı içinde olmuşlardır.Peygamberlerin başlarından türlü türlü sıkıntılar geçmiştir.Bu dünya imtihan dünyasıdır. Sabreden ve şükreden şüphesiz ki karşılığını fazlası ile alacaktır.Dünya imansız insan için bir cennet gibi olabilir.Ancak asıl cennet, bu dünyada imtihan olduğunun bilincinde olan insan için vardır.İnsanın değeri mal ile mülk ile ölçülmez.İnsana verilen değer bu dünya hayatının zenginliği ile ölçülmez.Allah sevdiği kullarını kısacık ömürlerinde değil sonsuz hayatlarında en değerli halleri ile buluşturacak, o insanlara sayısız nimet verecektir.

İnsan sağlıklı iken,durumu iyi iken Allah’a sürekli yalvarmalı dua etmelidir.Bu sayede  o insanın başına bir müsibet geldiği zaman Allah’a yalvarmaya yüzü olsur.Hastalık akıllı bir insan için nimettir.


Hastalıkların mükafatları çoktur.Ancak sabreden ve şükreden insanlar için…
                                                                                                                Serkan Bolat
SABIR VE ŞÜKÜR SABIR VE ŞÜKÜR Reviewed by Serkan Bolat on Aralık 27, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok: