ÖKSÜRÜK İÇİN BALLI KAHVE - GÜZELKELAM

ÖKSÜRÜK İÇİN BALLI KAHVE

Bu kış grip herkesi bıktırdı. Tam 'iyileştim' derken ikincisi yakamıza yapıştı. Grip geçse bile, arkasında inatçı öksürüğü bıraktı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, solunum yolları enfeksiyonunu takiben ortaya çıkan ve 3 haftadan uzun süren öksürüğün tedavisinde ballı kahvenin kortizondan bile daha etkili olduğunu açıkladı.

Bal gerçek olmalı 
Uzmanlarca yapılan araştırmalar sonucu ballı kahvenin öksürüğü kestiğinin saptandığını belirten Prof. Dr. Küçükusta, "Balın öksürüğe iyi geldiği çoktan beri bilinir ama bunun mekanizması belli değildir. Kahve de alternatif tıpta öksürük tedavisi için tavsiye edilen ilaçlardan biridir ve balla birlikte verilerek her ikisinin beraber daha etkili olabilecekleri anlaşılmıştır" dedi.

Zencefille balın da öksürüğe iyi geldiğini söyleyen Prof. Dr. Küçükusta, "Balın gerçek bal olduğundan emin olun ki, şifa bulun" uyarısında bulundu. Çocukların da bal tüketmesinin gelişim ve bağışıklık sistemi açısından önemli olduğunu belirten Küçükusta, yapılması gerekenleri şöyle anlatıyor…

Ne yapılmalı
Öncelikle burundan nefes alıp vermeniz gerekiyor. Bunun için de evin ısısının 20-21 derece, neminin de yüzde 45-50 arası olması şart.

Odalar her gün havalandırılmalı; solunum yollarını tahriş edecek parfüm, deterjan vb. kokular olmamalıdır. Yatak odasının güneş görmesi ve toz barındırabilecek eşyalar olmaması da çok önemlidir.

http://www.kadinvekadin.net/balli_kahve_oksuruge_birebir.html

ÖKSÜRÜK İÇİN BALLI KAHVE ÖKSÜRÜK İÇİN BALLI KAHVE Reviewed by Serkan Bolat on Aralık 05, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok: