DAHA DA FAZLA KUMKURDU KİTABININ ÖZETİ - GÜZELKELAM

DAHA DA FAZLA KUMKURDU KİTABININ ÖZETİ

Zackarina küçük bir kız çocuğuydu. Deniz kıyısında bir evde ailesi ile birlikte yaşıyordu. Ne kardeşi, ne de bir hayvanı vardı. Sadece arkadaşı Kumkurdu vardı. Kumkurdu’da deniz kenarındaki kumlarda yaşardı. Dünyanın, evet dünyanın en iyisiydi. Aynı zamanda da çok şeyler bilirdi. Zackerina her gün Kumkurdu’nun yanına giderdi. Ondan bir sürü şey öğrenirdi. Aynı zamanda da üzüntülerini unuturdu onunla. Tabi eğlenmeyi de ihmal etmezlerdi. Hastalara şifa, umutsuzlara umut, çaresizlere çare dağıtırdı Kumkurdu. Çünkü dünyanın en iyisiydi o. Evet dünyanın en iyisi.

Åsa Lind'in Kumkurdu serisinin üçüncü kitabında Zackarina yine meraklı ve biraz haşarı, Kumkurdu yine altın parıltılı ve eşsiz. Deniz kenarındaki evde Zackarina yine küçük maceralar yaşıyor: Kaybettiği sevgili köpeğini arıyor, saatle boğuşuyor, bisiklet hırsızlarının peşine düşüyor, evden kaçıyor, gece yatısına gidiyor, elma topluyor... ve büyüyor. Kumkurdu da her zaman olduğu gibi yanı başında.
Zackarina büyük köknar ağacının arkasında kaybolduğunda, Kumkurdu denize koştu ve yeniden su sıçratmaya başladı. Su "cup" ve "şıp" dedi. Damlalar güneşin altında elmaslar gibi parladı.
Ve Kumkurdu su sıçrattı... Gücü yettiği kadar, bütün çevresine.
Çocuklara oyuncak sıçrattı, hastalara şifa. Akılsızlara akıl sıçrattı, karanlığa ışık... Çaresizlere çare sıçrattı, umutsuzlara umut.
Sakin geceler sıçrattı ve tok mideler.
Uzun oyunlar sıçrattı ve mutlu günler...
                                                                                                   Beyzanur Bolat

GÜZELKELAM.COM ANDROİD UYGULAMASINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.
DAHA DA FAZLA KUMKURDU KİTABININ ÖZETİ DAHA DA FAZLA KUMKURDU KİTABININ ÖZETİ Reviewed by Serkan Bolat on Eylül 06, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok: