TAKVİM YAPRAĞI-5 - GÜZELKELAM

TAKVİM YAPRAĞI-5

AYET-İ KERİME
Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin Şüphesiz namaz, Allah’a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir. (Bakara suresi 45. Ayet-i Kerime)

MUHTEŞEM ESERLER
Kul Şerif Camii / Tataristan 
Kazan şehrinde 16. Yüzyılda yapılan Kul Şerif Camii, 1552’de Rus Çarlığı tarafından yıkılmıştır. 2005 yılında ise yeniden inşa edilmiştir.

CANIM PEYGAMBERİM
Müjde
Peygamber Efendimizin yanında bir grup insanla oturuyorduk. Bir ara Efendimizin aramızdan kalkıp gitti. Uzun bir süre dönmeyince başına kötü bir iş gelmesinden endişelendik. Bu endişeyi ilk duyan bendim. Allah Resulü’nü (s.a.s) araya araya Ensar’dan Neccar Oğulları’na ait bir bahçeye geldim. Giriş kapısını bulmak için bahçenin etrafını dolandım, fakat bir kapı bulamadım. Bahçenin dışındaki bir kuyudan içeriye su veren küçük bir ark gördüm ve oradan büzülerek Allah Resulü’nün yanına girdim.
- Ebu Hureyre! Sen misin? Diye sordu, Peygamberimiz.
- Evet, ya Resulallah, dedim.
- Ne yapıyorsun (burada)? Dedi.
- Aramızda otururken kalkıp gittin; geri dönmediğini görünce sana bir kötülük yapılmasından korkup telaşlandık. İlk endişe duyan da ben oldum. Kalkıp bir bahçeye geldim ve tilki gibi iki büklüm içeri girdim. Diğerleri de arkadan geliyor, dedim.
- Ebu Hureyre, diye seslendikten sonra ayakkabılarını çıkarıp bana  verdi ve şunları söyledi:
- Şu ayakkabılarımı alıp geri dön. Bu duvarın arkasında gönülden inanarak “La ilahe illallah” diyen kime rastlarsan, onu Cennetle müjdele!
                                                                                        Düzenleyen:Beyzanur Bolat
TAKVİM YAPRAĞI-5 TAKVİM YAPRAĞI-5 Reviewed by Serkan Bolat on Temmuz 07, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok: