HAYAT SEVİNCE GÜZEL KİTABININ ÖZETİ


Yazarın hayatını anlatan eski zamanlardaki zorluklar, mutlulukları birlik beraberliği anlatan bir kitap. O zamanlar da öyle bir sürü kıyafet almak yokmuş.Yazarın yeşilli kırmızılı bir gömleği varmış. Bir hayli büyük olsa da giyermiş. Fakat öğretmeninin bununla dalga geçmesinden sonra annesi onu boyamış.

 Türkiye’de o zamanlarda az kitap okunmasının sebebi ise yazarların kendi halklarını Türk’leri beğenmemesi siz cahilsiniz anlamazsınız gibi halklarını kötülemesiymiş. İnsanlar bu yüzden kitaplara yazarlara ısınamamış. Onları benimseyememişler. O zamanlarda dostluklarda ebediymiş. Arkadaşlar birbirlerini bırakmaz , beraber güler beraber ağlarlarmış. Ama ne yazık ki zorlayıcı hayat şartları hayat şartları arkadaşların birbirinden kopmasına neden olmuş. Komşuluk ilişkileri de güçlüymüş o zamanlarda. Dertler de sevinçler de ortak olunurmuş.

GÜZELKELAM.COM ANDROİD UYGULAMASINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

O zamanlarda ne televizyon nede bilgisayar olmasa da, gaz lambalarıyla idare edilse de mutluluk varmış. Birlik beraberlik gerçek dostluk varmış. Hayat ne kadar zor olsa da onlar hayatı sevmişler. Hayat sevince güzelleşmiş.

Kitap Arkası
Ben güzel bir kitabım!

Rengârenk öykülerle dopdoluyum.
Güler yüzlü insanlar yaşıyor sayfalarımda.

Eskimeyen sevdalardan, çilek kokulu yıllardan, ince farklılıklardan, küçük mutluluklardan bahsederim sana...

Sadeyim, akıcıyım, ilgincim, efendime söyleyeyim keyifliyim...
Pek tatlı bir şeyim canım!

Kendimim diye söylemiyorum, doğrusu okunmaya değerim.
Beni oku, ısrarla tavsiye ederim..

Sevgi, dostluk, hoşgörü, yardımlaşma, başarı, azim, umut, gençlik öyküleri...

Rengârenk yaşamların, eskimeyen sevdaların, gönlü güzel insanların, çilek kokulu yılların ve küçük mutlulukların kitabı..


Öğretmenlerin öğrencilerine rahatlıkla tavsiye edebilecekleri bu sevimli ve keyifli kitabı carpe diem okurları beğenerek okuyacaklar...
                                                                                                              Beyzanur Bolat

Yorumlar