ADALET NEREDE?-İYİSİNİZ DE ADİL MİSİNİZ? - GÜZELKELAM

ADALET NEREDE?-İYİSİNİZ DE ADİL MİSİNİZ?

Türkiye’nin gelişmesini istemeyen,önünü kesmeye çalışan iç ve dış mihraklar sırf ülkeye, hükümete zarar versin diye bazı pis gerçekleri servis edip kirli bir operasyon düzenliyor diyelim ve bu oyuna gelinmemesini söyleyelim. İyi tamam bu kirli oyuna gelmeyelim de ya bu içerideki kirliler ne olacak.Sırf ülke yıpranmasın diye onları mı savunacağız.

Kirlilerin cezalandırılıp yola devam edilmesi gerekmez mi?

Onları neden savunursunuz ki…

Adalet nerede…???

 "Ey iman edenler, adil şahidler olarak, Allah için, hakkı ayakta tutun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır." (Maide Suresi, 8)


Ey iman edenler, kendiniz, anne-babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa, Allah için şahidler olarak adaleti ayakta tutun. (Onlar) ister zengin olsun, ister fakir olsun; çünkü Allah onlara daha yakındır. Öyleyse adaletten dönüp heva (tutkuları)nıza uymayın. Eğer dilinizi eğip büker (sözü geveler) ya da yüz çevirirseniz, Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır. (Nisa Suresi, 135)
                                                                                                Serkan Bolat
ADALET NEREDE?-İYİSİNİZ DE ADİL MİSİNİZ? ADALET NEREDE?-İYİSİNİZ DE ADİL MİSİNİZ? Reviewed by Serkan Bolat on Aralık 20, 2013 Rating: 5

Hiç yorum yok: