2013 Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu - GÜZELKELAM

2013 Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu

 Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Ödülü Seçici Kurulu'nda, Doğan Hızlan başkanlığında Semih Gümüş, Kerem Işık, Handan İnci, Cemil Kavukçu, Demet Taner ve Ayfer Tunç yer aldı.

Seçici Kurul, bu yıl ödüle Alakarga Sanat Yayınları tarafından 2012'de yayımlanan Neslihan Önderoğlu'nun 'İçeri Girmez Miydiniz?' adlı ilk öykü kitabını değer gördü.

Kurul; ödüle gerekçe olarak, Neslihan Önderoğlu'nun öyküyü yücelten tutumunu, kendine özgü bir anlatı dünyası kurmuş olmasını, güçlü ve geleceğe dönük sağlam ipuçlarını gösterdi.
Önderoğlu'nun 'İçeri Girmez Miydiniz?' adlı ilk öykü kitabında yabancılaşma, yalnızlık, ihanet temaları üzerinde duruluyor ve farklı karakterler üzerinden sarsıcı ruh halleri inceleniyor.
1966 İstanbul doğumlu yazar Neslihan Önderoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yazarın öyküleri Notos, Sarnıç Öykü, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, Patika, Öğretmen Dünyası, Ekin Sanat, Galapera Sanat gibi çok sayıda dergi ve fanzinlerde yayımlandı.
Kaynak:Ntv

2013 Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu 2013 Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu Reviewed by Serkan Bolat on Ekim 09, 2013 Rating: 5

Hiç yorum yok: